| BigV a întrebat:

Ce afacere imi pot deschide cu suma de 12 mii de euro? Am deja un avocat si pot face rost de certificare pe gratis. Ce domenii credeti ca vor merge peste 2 - 3 ani? Va multumesc anticipat!

10 răspunsuri:
| BigV explică:

Imi ajung 12 mii pentru industria auto?!

| BigV explică:

Deja am luat in considerare industria auto, intrebarea este urmatoarea imi ajung 12 mii?

| BigV explică:

Dupa parerea mea un domeniu nou inseamna concurenta redusa.

| Dj Boalca a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa-ti faci o analiza financiara gratuita la mine(sunt consultant financiar), ideea e ca o parere obiectiva te-ar putea ajuta mult...contact me!

| yomanu a răspuns:

Multi romani aflati in situatia ta s-au gandit ca in loc sa cheltuie banii pe consum, mai degraba ii investesc intr-o afacere. Iar o idee buna este deschiderea unui magazin online. Magazinele virtuale au avantajul ca au costuri de intretinere mult mai mici decat cele clasice.

Vanzarile se fac mult mai usor, la inceput bataile de cap vor fi destul de mari, dar apoi lucrurile vor merge ca unse odata ce inveti ce si cum!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Industria auto mi-a trecut deja prin minte, oare pot face ceva in aceasta industrie cu 12 mii?

| paulthe1 a răspuns:

Magazin pe internet, te pot ajuta eu, devenim parteneri

Răspuns utilizator avertizat
| piata a răspuns:

Intai ar trebui sa te gandesti la ceea ce te pricepi. Poate ai o pregatire, o experienta intr-un domeniu... Parerea mea este ca cel mai bine ar fi sa demarezi o afacere in domeniul pe care il stapanesti. Ceva nou insemna multe necunoscute... Dupa aceea ar trebui sa te gandesti daca este viabil acel domeniu. PAsul urmator ar fi sa te gandesti daca este mai bine sa incepi de la zero sau sa cumperi ceva existent. Afaceri-firme poti gasi aici www.piataafacerilor.ro. Succes!

| piata a răspuns:

Ceva nou inseamna riscuri majore, de obicei o cerere scazuta sau lipsa cerere. Din acest motiv si concurenta e redusa. Poti fi unci pe piata dar daca nimeni nu e interesat sa cumpare... Daca ai totusi o idee la care tii este foarte bine dar ar fi indicat sa testezi piata inainte de a investi.