Întrebare recomandată | Gogu06 a întrebat:

Ce afacere iti poti deschide cu 20 000 de euro in ziua de azi?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Spalatorie auto

| CristiDinBucuresti a răspuns:

O patiserie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Un magazin cu de toate, o băcănie, o vinărie, o shaormerie.

| pietrean a răspuns:

Daca intrebarea este pe bune, atentie in ce iti investesti banii! Acum, depinde si in ce zona a tarii, vrei sa incepi afacerea.In zona Moldovei, nu as sfatui pe nimeni, acum, sa inceapa o afacere, cat de mica ar fi.Eu am inceput in 1993, o afacere de productie, cu articole tricotate pentru copii, care am tinut-o 5 ani, deoarece am fost scutita de impozit pe profit.Probleme au fost cu salariatii, pe care tot eu i-am invatat cum sa tricoteze, au avut si carte de munca, dar....cum face romanul:sa mai furam ceva daca se poate.Asa ca, am renuntat la asta si m-am ocupat cu comertul cu amanuntul de produse industriale pentru copii.Munca multa,obositoare, nopti pierdute, familie, copii neglijati, dar se castiga bine. Dupa 20 ani,am renuntat,deoarece nu aveam nici-un ajutor din partea sotului,ba chiar mai mult,cheltuia aiurea din ce castigam.Ti-am povestit,toate astea,ca sa stii ce te asteapta,daca nu ai pe cineva aproape,sa te ajute(nu sora,frate,verisori,straini, poate doar sotie, copii). Pune in calcul taxele, impozitele si "vizitele" dese, daca vad ca iti merge bine.Ce varsta ai si in ce zona a tarii locuiesti?

| NemNUZ a răspuns:

Pai in Romania mancarea e pe primul loc, deci daca nu sunt multe restaurante la tine in oras poti foarte usor sa iti deschizi un fast-food, restaurant, placintarie etc.

| Céline7 a răspuns:

Buna,pai poti sa deschizi o cafetarie, o cinema, un restaurant.

| violetflyer a răspuns:

Un butic de haine, o mini-patiserie sau un mini-market.

| OoOAkaTZukyOoO a răspuns:

Un bordel.

| ckatalin a răspuns:

Service auto