| anonim_4396 a întrebat:

Ce afacere pot sa deschid pentru profit? funda! 1

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pt a deschide o afacere proprie TREBUIE sa indeplinesti 2 criterii fundamentale:
*sa fii priceput la a coordona o afacere
*si evident- sa ai bani sa deschizi una

Posibilitati sunt destule!
*deschiderea unui fast-food sau a unui magazin alimentar si/sau de imbracaminte
*o ferma de animale
*o pescarie/pastravarie

4 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Un fast food langa o scoala, o fermă cu vite.

| pietrean a răspuns:

Poate,voiai sa intrebi "Ce afacere pot sa deschid pentru A AVEA PROFIT?".
Nimeni nu poate sa-ti recomande, inceperea unei anumite afaceri, din care sa ai sigur profit! Totul depinde de cat de priceput esti sa conduci o afacere.Multi incep o anumita afacere, dar mai sunt si surprize, cand poti sa fii in pierdere.Depinde cat de chibzuit esti,cat esti de expert in domeniul acelei afaceri,cum colaborezi cu furnizorii,cu salariatii,etc.
Nu pomenesti nimic,de cate finante dispui, la ce te-ai pricepe cat de cat, daca ai vreun spatiu propriu, daca are vad, etc.

| Nejmoq a răspuns:

Deschide o comunitate de gaming. Pierzi bani (putini) dar si castigi. Totusi, e o munca grea.