| BigV a întrebat:

Ce afaceri vor merge in 2011?

4 răspunsuri:
| Baton a răspuns:

Iti spun eu; P avand in vedere ca e criza toata lumea cauta sa faca rost de bani si unii chiar si fara sa munceasca ce intelegem prin asta?
ca vor cumpara bilete la bingo.pariuri sportive, vor suna la topt felul de concursuri televizate si cele ilegale vor merge ceva in gen tigari de contrabanda laughing
o afacere pe care doresti sa o incepi acum trebuie sa fie una care nu se incadreaza nicaieri (sau mai exista) daca vrei sa mearga cat de cat.
si in general afacerile ce nu sunt bazate pe speculatii imobiliare.constructii ind auto si altele la care lumea nu mai are acces din cauza bugetului.
sau daca mai vrei exemple care vor merge in continuare destul de bine vor fi cele de productie alimentara si aici nu bagi toata porcariile ci doar cele de baza de cfare are nevoie tot omu.
daca ai buget poti incepe sa faci afaceri cu gunoi pentru ca gunoi exista si nu se va termina niciodatatongue
asfaltarile in genul celor binecunoscute in Romania.
sau cea mai tare afacere este sa te faci parlamentar in partitul de la putere indiferent care este el.tongue
succes!

| EuCuTine a răspuns:

De cand exista "afacerile" exista si restaurantele oameni renunta la multe, masini, case, bijuteri, tehnologie dar nu renunta la mancare si bautura. Funda

| mihaytzu a răspuns (pentru EuCuTine):

Da poate sa-mi lase si mie un nr de tel de unde as putea lua tigari de contrabanda?

| piitiica a răspuns:

Arhitectii vor castiga mult anul asta, asa se spune, dar insa si ca insotitor de bord, contabil si medic ai multe succese. nu stiu cat de adevarat este dar. sper sa te ajute.