| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ce alimente sau obiecte sunt foarte cautate sI consumate in Romania? ce-si doresc oamenii cu adevarat,dar nu au bani de ele, sau nu se gasesc in tara? O idee de afacere careva? voi nu v-ati gandit la o afacere?

3 răspunsuri:
| ivanhoe a răspuns:

Pai daca nu au bani de ele, cine crezi ca le cumpara? Alimentul cel mai consumat la noi in tara e painea. Sunt prea multe fabrici de paine pentru ca sa-ti poti deschide o afacere profitabila.

| Adib123 a răspuns:

Aici va fi mereu o dilema, e greu sa gasesti ceva care sa fie si nou pe piata si foarte cautat. In general magazinele mari se ocupa de studiile astea de piata si aprovizioneaza la cerere sau cateodata mai si experiemteaza cu produse noi. Un succes mare l-a avut goji, acum cativa ani nimeni nu a auzit de el, astazi gasim in magazinele alimentare de la colt. Foarte multe idei noi eu am gasit aici http://3afaceri.blogspot.ro, apare cam ce e mai nou pe piata in materie de afaceri.

| Julien99 a răspuns:

Exista niste pliculete numite Heat. Le rupi un capat si le bagi in buzunar, manusi, ghete etc., iar ele emana caldura. Nu se gasesc absolut nicaieri la noi in tara si acum ca vine iarna poti sa-ti deschizi o afacere cu asa ceva.