| SingleForOne a întrebat:

Ce ar trebui să includă un curs despre educație financiară?

Majoritatea acestor cursuri cuprind cunoștințe despre bursă, pe ce să cheltuim, în ce să investim și "cum să strângem din curea".

1 răspuns:
| mODIN a răspuns:

Iti zic ce NU ar trebui sa contina: lucruri care sa-i aduca profit din comision celui care iti vinde cursul. E foarte la moda acum sa recomanzi fonduri de investitii unit-linked in calitate de "consultant financiar", pentru ca Alliantz ii platesc bine pe cei ce le promoveaza.