| anonim_4396 a întrebat:

Ce ati face cu 1000 de euro?
cel mai interesant raspuns are funda

Răspuns Câştigător
| DNSK a răspuns:

O parte din ei i-as da parintilor sa-si rezolve problemele pe cat se poate. Cealalta parte as investi-o in haine

| KodrutZ a răspuns (pentru DNSK):

Hainele nu sint o investitie.
P.S. Eu i-as adauga la ce am mai pus deoparte si as lua macar vreo 3 hectare de teren arabil pe undeva.

| DNSK a răspuns (pentru KodrutZ):

Ba da. Sunt o investitie in aspectul meu. Scuze, trebuia sa pun "investitie"

| KodrutZ a răspuns (pentru DNSK):

Investitia o faci in ceva care produce, pe timp scurt sau lung. Hainele sint bani aruncati.

| DNSK a răspuns (pentru KodrutZ):

Parerea ta. Eu sunt fata si am 21 de ani.Sunt inca la scoala, deci...in ce sa investesc decat in mine?

| DNSK a răspuns (pentru KodrutZ):

Prietena mea-i cu hainele, ea ti-o raspuns! si eu i-as baga in pamant sau undeva de unde ies inapoi mai multi! banii trebuie invartiti

| KodrutZ a răspuns (pentru DNSK):

Raspunde-i prietenei tale sa nu mai gindeasca ca o maimuta prostita de reclame, la 21 de ani daca vrei sa investesti in tine, de 100 EUR faci un CISCO sau un curs intensiv de gatit, limbi straine, ceva de genul asta care sa iti ofere niste sanse in plus in viata. Plus de asta, nimeni nu te opreste la 21 de ani sa iti cumperi un hectar sau macar juma' de hectar cu banii astia.

| DNSK a răspuns (pentru KodrutZ):

Ai grija cum vorbesti.

| Cutitaru_Gelache_1991 a răspuns (pentru KodrutZ):

Unde cumperi tu cu 1000 de euro 3 hectare de teren? habar nu ai ce vorbesti.

| KodrutZ a răspuns (pentru DNSK):

A, da, sa inteleg ca esti din nou prietena, scuze ca te-am jignit afirmind ca ai putea da bani pe chestii pentru fraieri cum ar fi cursuri care sa te invete ceva util in viata. Mii de scuze.

| KodrutZ a răspuns (pentru Cutitaru_Gelache_1991):

Am zis ca ii adaug la ce mai am, nu am zis ca iau 3 ha cu 1000.winking

| DNSK a răspuns (pentru KodrutZ):

Buh ce ai mah? gata s-a inteles mesajul tau! ce mai vrei acum? biscuiti?

| KodrutZ a răspuns (pentru DNSK):

Strudel cu mere. De ce te inflamezi degeaba? Vezi ca exista tratament pentru sindromul premenstrual.

| DNSK a răspuns (pentru KodrutZ):

Esti sub orice critica si nu stiu pentru ce iti tot rasp la mesaje. ma injosesc pur si simplu! bafta mare

| KodrutZ a răspuns (pentru DNSK):

Raspunde, faci putina practica la limba romana. Poate inveti sa scrii corect in vreo 3-4 ani. Eu unul am terminat-o cu subiectul asta, mai am si treburi serioase de facut...

| DNSK a răspuns (pentru KodrutZ):

Eu zic sa mai dai tu o privire prin limba romana. Ca, din cunostintele mele, in formarea gerunziului nu se mai scrie de multa vreme cu sufixul "ind", ci cu "and". Asa ca, tine-ti parerile in buzunar. stiu mai multa romana invatata in 20 de ani decat ai invatat tu in 40 ai tai.Si cu asta chiar am incheiat subiectul ca nu imi place sa ma cert aiurea

| KodrutZ a răspuns (pentru DNSK):

Poate ca eu nu scriu cu romana pentru analfabeti, dar si romana serioasa, si asta pentru voi foloseste litera mare la inceputul unei propozitii/fraze, lasa spatiu INTOTDEAUNA dupa punct sau dupa virgula, si... de ce oare imi mai pierd eu timpul aici? A, da, meteahna mea care ma face sa incerc sa am mereu ultimul cuvint. Meh, guilty as charged.

| DNSK a răspuns (pentru KodrutZ):

Fa-ti te rog un club de fanatici, tu sa fii un guru sa-ti concentrezi energia asta pe care o ai in tine si ideea ca tu esti cel mai bun! te rog in numele site-ului sa faci treaba asta

| KodrutZ a răspuns (pentru DNSK):

Nu am nevoie de fanatici, am nevoie de oameni cu care sa discut constructiv. Daca tot ma rogi asa de frumos, o sa incerc sa fac rost si de niste fanatici... Multumesc de sugestie!

| Cutitaru_Gelache_1991 a răspuns (pentru KodrutZ):

Pai plus 10 lei ai tai e tot aceiahappyca ii pierzi la cursu valutar cand faci schimbubig grin

| KodrutZ a răspuns (pentru Cutitaru_Gelache_1991):

Nu ii pierd la schimb, doar ca trebuie gasit cumparator pentru ei. Tu stii cit maninca 10 lei?

| DNSK a răspuns (pentru KodrutZ):

Prima data trebuie sa inveti ca traiesti printre oameni si fiecare om are ideea lui, gustul lui, felul lui! pana nu inveti asta, nu ai cum sa "vorbesti constructiv"! spor la treaba

| KodrutZ a răspuns (pentru DNSK):

Traiesc printre oameni spalati pe creier de media, de fluor, de toate E-urile din mincare si de ceea ce li se baga pe git cu orice pret de cei din jur. Cine vrea sa asculte, bine, cine nu, cind isi va da seama ca a gresit, va fi prea tirziu.

44 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Daca spuneai ca cel mai interesant raspuns are 1000 euro merita sa raspund dar asa... laughing

| Konata a răspuns:

Buna, pai eu sunt pasionata de desen, cu 1000 de euro mi-as lua tot ce-mi trebuie pentru desen: vopsele, sevalete, foi, panze, etc happy

| OhGodWhy a răspuns:

I-as schimba in lei

| Cosmin86 a răspuns:

Ce e asa mare chestie 1000 de euro? straight face

O sa-i cheltuiesti foarte rapid

| Dumnezău a răspuns:

Incep un mic bordel.Asa,trei-patru fete de inceput, dupa, sa speram ca se mareste afacerea.

| DNSK a răspuns:

Merci pentru fundita big grin

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

O parte din ei as da la saraci.

| LolaLollita a răspuns:

Nu e o suma foarte uriasca incat sa-ti permiti foarte multe. Cel mai probabil as lua cadouri de Craciun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cu 1000 de euro as putea sa imi cumpar o bicicleta faina si sa cutreier toti muntii cu ea sau sa imi petrec revelionul undeva frumos poate cu o fata draga.
Deseori ne gandim numai la noi dar ar trebui sa incercam sa ii ajutam si pe alti bine acum nu sa dai 1000 de euro unui amarat dar vreo 10 lei... pentru. ca cele mai mici si mai marunte lucruri ne fac fericiti.

| DNSK a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-am dat like

| Hash001 a răspuns:

I-as pune la banca.

| pisicutzamik a răspuns:

As pune peste banii pe care ii am acum si mi-as luam amsina dorita:X

| hotdesire a răspuns:

Cu 1000 as face 2000eur intr-o luna.

| titisan70 a răspuns:

As cumpara mult wiskey si tigari

| armygirl a răspuns:

Hahaha

| VIP3r a răspuns:

Mai, daca spun ca i-as dona e o minciuna pe care nici eu nu as crede-o.

Tinand cont ca se apropie sarbatorile de iarna cred ca as investi jumatate din suma in cadouri de tot felul pentru familie si cei apropiati mie, cu 500 euro poti cumpara destul de multe, iar cu restul probabil as inchiria o cabana unde sa imi petrec revelionul cu colegii si prietenii...

Asta as face eu, intrebarea este de unde sa gasesc 1000 de euro? laughing

| bradysandro a răspuns:

Eu i-as da la cei saraci

| strumfverde a răspuns (pentru bradysandro):

Nu stiu de ce dar nu prea te cred

| Ciklone_Adelina_1980 a răspuns:

Tinand cont ca am 5 copii e de inteles ce as putea face nuuuuuu?

| PonciK3214 a răspuns:

Daca as fi la concursul miss world 2012 as spune ca i-as dona copiilor din china dar eu sunt putin mai egoista asa ca-ti raspund cinstit mi-as cumpara 1 tona de ciocolate si le-as minca sa mi-as lua un telefon nou ca m-am saturat de Nokia mea de 3 ani, am multe scenarii pentru atitia bani dar din pacate nu-i am kiss

| mircioiu97 a răspuns:

Eu i-as investi in ceva. Sau as lua cola si alune pentru un an intreg big grin

| cafemikka a răspuns:

Ai avea nevoie de numai 576€sa-ti cumperi un pachet de afaceri aici:
www.ganoderma-cafe.org
.....si-ti raman si ceva pentru cadouri!