| goldenbullet a întrebat:

Ce banci sau institutii dau credite fara adeverinta de venit sau fara experienta in campul muncii? Stiu sigur ca exista asa ceva, am facut o cautare, dar majoritatea bancilor sunt necunoscute si nu as vrea sa risc prea mult. V-as fi recunoscator daca mi-ati enumera cateva.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

IFN-urile (institutii financiare nonbancare) dau fara prea multe acte si fara adeverinte. Ideea este ca au dobanzi care exced bunul simt si te poti trezi dator pe viata si iti iau si pielea de pe tine.
Poti gasi o gramada de exemple pe net dar eu iti dau un articol in acest sens: http://bit.ly/2yYC47Q

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nimeni nu iti da nimic fara adeverinta de venit... ca nu o mai cer fizic si verifica direct la anaf e alta discutie

| goldenbullet explică (pentru suntserios):

Sunt care iti dau credite in aceste conditii, doar ca sunt sume prea mici

| sierra1 a răspuns:

Zici; "credite fara adeverinta de venit sau fara experienta in campul muncii"
apoi zici: "nu as vrea sa risc"

păi de fapt tu nu riști nimic, riscă cei ce imprumută o persoană fără bonitate. Instituțiile bancare de care spui, iți dau bani dar la o dobândă ce le acoperă deplin riscul lor

| J0B0MAT a răspuns:

Cămătarii.

| Atim a răspuns:

Cei care nu iti cer adeverință de venit iti verifica veniturile din sistemul Anaf. Doar provident accepta ca venit ajutorul social si alocatia, dar nu iti recomand sa te încurci cu asa ceva. Toate bancile cer sa ai minim 3 luni vechime neîntreruptă in campul muncii.