| anonim_4396 a întrebat:

am o întrebare.
Cunoașteți bănci prin Valcea care dau credite fără adeverința de venit?
Care sa dea bani rapid si fără sa am loc de munca. Mulțumesc

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nicaieri nu exista asemenea bancă.

| Violleta2022 a răspuns:

Nici o banca din lume nu da credite fara adeverinta de venit!
Bancile nu risca sa dea imprumut bancar fara sa se asigure ca ai un loc de munca stabil si ca poti sa platesti ratele lunare.
Tu cum dovedesti ca poti platii ratele bancare daca nu ai loc de munca? Iti pica banii din cer sau ii furi?

Ce vrei tu se gaseste doar la camatari! Aia nu-ti cer nici o adeverinta, doar buletinul sa stie unde sa te caute, daca nu platetsi pana la data scadenta cu dobanda mare, evident. Daca nu platesti, metodele lor sunt cam neortodoxe, iti rup 1 mana sau un picior si atunci vinzi ce ai prin casa, numai sa platetsi imediat, ca se muta la familie, sa-i nenoroceasca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici camatarii nu cred ca iti dau bani fara sa ai loc de munca... dapai bancile

| sierra1 a răspuns:

și cum garantezi că returnezi banii? Pe cuvântul tău?

| mihai69 a răspuns:

Fără adeverință sunt destule, dar fără loc de muncă şi / sau un venit constant - niciuna. Şi asta oriunde, nu doar în Vâlcea.