| Gigi777 a întrebat:

Ce carduri virtuale gratuite, online, cunoașteți, care sunt valabile la noi în România, pe care să le pot lega de Paypal? Sau ce bancă online, unde nu trebuie să comunic cu personalul, sunt valabile să leg de Paypal? Ați avut succes cu Revolut?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"You can use most major credit cards on PayPal, including Visa, MasterCard, Discover, American Express, and more. If you prefer, you can also link debit cards with Visa or MasterCard logos to your PayPal account. You can add multiple cards to your account and use whichever one you prefer when making a purchase"

Conditia sa ai cont paypal este sa ai 18 ani impliniti, ca sa poti sa iti faci cont si sa fii eligibil.
Ei iti vor verifica oricum actul de identitate si contul ori cardul bancar, atasat in Paypal.

| carla2010 a răspuns:

Eu am revolut si sunt multumita

| Gigi777 explică (pentru carla2010):

Nu vrea Revolut. Îmi dezactivează contul de fiecare dată când încerc să fac. Nu îmi verifică identitatea, chiar dacă totul în regulă. Alte opțiuni?

| Daimlerica a răspuns:

Cel mai usor si rapid e sa deschizi un cont revolut si inca unul pentru cel/cea din Romania. Acum ai si optiunea de cont pentru economii unde primesti dobanda zilnic pentru banii tinuti pe cardul lor. De exemplu daca ai 1000e pe cont primesti de la 25 la 45 euro pe zi in functie de tipul de cont si transferurile sunt instant. https://t.ly/tNChg
Bafta!