| SingleForOne a întrebat:

Ce costuri extra sunt pentru un agent imobiliar incepator?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La inceput, pana ce nveti sa lucrezi si independent, trebuie sa mearga si un agent experimentat cu tine.
Asta inseamna ca, firma trebuie sa plateasca salar pentru 2 persoane, din comisioanele primite.

| SingleForOne explică (pentru Bula):

Da, dar care ar fi contribuția mea financiară în această activitate? Aud această idee atât în video-urile din România, cât și în acelea din SUA, dar nu este explicat cum trebuie.

| Bula a răspuns (pentru SingleForOne):

Intai trebuie sa inveti meseria.
Acesta se poate la locul de munca sau la cursuri (platite de tine sau de o firma interesata).
Oricum, salariile si asigurarile aferente + cheltuielile firmei sunt costuri de suportat de cineva, chiar si cand nu produci nimic.