| Rammonna a întrebat:

Ce credeti:este mai greu meseria de "chelner(ospatar)" sau de "hairstylist(+make-up, etc)"? Care credeti ca castiga mai bine?

5 răspunsuri:
| Blamely a răspuns:

Meseria de chelner/ospătar e mult mai ușoară, însă câștigi mai mult ca hairstylist.

| timeOUT a răspuns:

Mai usoar este sa fii chelner, si probabil ca se castiga mai bine, dar acum depinde si de locul unde esti.

| Roibu a răspuns:

Salut. Vei castiga mult mai mult si mai bine ca si Hairstylist decat ca si oaspatar dar vei munci si mai mult. Ca ospatar se gaseste usor de munca mai ales in zez estival dar este o meserie in care muncesti mult si esti putin platit. eu spun ca Hairstylist este mai ok

| Henriette1165 a răspuns:

Buna!
Mie mi se pare mult mai usoara meseria de chelner sau ospatar fata de cea de hairstylist si make-up, dar mi se pare mai frumoasa cea de hairstylist, acum depinde de tine cat de mult iti place aceasta meserie si din punctul meu de vedere cu meseria de hairstylist castigi mai multi bani si daca vrei sa-ti deschizi si un coafor al tau e si mai bine, deoarece pentru o tunsoare sau o coafura in ziua de azi se plateste de la 15 lei la 50 lei un coc de mireasa... Sper ca te-am ajutat.
Sa ai o zi minunata!

| BitzuBitzu a răspuns:

Amandoua sunt grele dar hairstylist e mai usor decat chelner....Acolo trebuie sa te grabesti sa fi echilibrata...Dar ca hairstylist daca ai putina scoala e mai usor... Oricum hairsylist e mai usor