| anonim_4396 a întrebat:

Se castiga bine in Cipru, aveti idee? Ma intereseaza un post de chelner, barman sau ospatar.
Multumesc

Răspuns Câştigător
| monicaclaudia a răspuns:

Sterlina cipriota moneta lor
salarul minim legal pe ecconomie e 665, 00 €; dupe 6 luni de munca care poate ajunge pina la 705, 00 € deci la ora ai cam 4.01 eu, in sectorul agicol
o mica lista cit se ia la ora
Austria 5, 75 €
Belgia 7, 93 €
Bulgaria 0, 53 €
Republica cehoslovaca 1, 76 €
Irlanda 8, 30 €
Franta 8, 27 €
Luxemburg 9, 08 €
Romania 0, 66 €

3 răspunsuri:
| username_7558 a răspuns:

Da, se câştigă bine in servicii (chelner/ospătar), pentru că insula are multe venituri din turism. Dar e greu să obţii un post acolo, plus, grecii şi ciprioţii sunt foarte răi cu străinii pe care îi angajează, am câteva cunoştinţe care mi-au povestit multe întâmplări urâte de pe când lucrau acolo.

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Sincera sa fiu te sfatuiesc sa alegi alta destinatie se plateste foarte bine pentru ca acolo doar un hamburger si o halba de bere costa nu mai putin de un milion lei vechi... tatal meu a fost plecat era tinut si inchis intr-o camera ca in puscarie gandacii si soarecii mergeau prin pat a avut noroc ca a scapatsadsadsadsadsada reusit sa fuga cand gardianul care pazea usa a plecat la toaletasadsadsad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai grija ca s ar putea sa fie o capcana mortala. am auzit lucruri ingrozitoare despre cipru: prostitutie, organe etc. alege si tu o tara civilizata din europa TE ROG UITA CIPRU