| neanicu a întrebat:

Ce e mai bine sa depui intr-un cont bancar pe termen, Lei sau Euro, sau ce alta valuta? e vorba de vreo 25.000 ron...

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

In mod sigur lei!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cel mai bine in lei, vezi care este dobanda la banci intai.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Dobanda la lei e mai mare, studiaza cateva oferte intai si cand te hotarasti afla si micile detalii, de exemplu comision la retragere, comision pentru administrare de cont etc. Si orienteaza-te la o banca cu prestigiu. Unde nu m-as duce: BCR - pentru lipsa de respect fata de clienti, CEC - pentru teapa data populatiei in anii '90, si cu Reiffeisen pentru 1) ca se misca tare greoi 2) propaganda cu jetoane la concerte mi se pare de prost gust - insa daca dobanda merita asta n-ar fi o problema. Pana la urma sunt banii tai, dobanda ta, vrei sa mearga totul bine, daca sunt varza cu publicitatea sau imaginea sa zicem ca are o legatura dar nu e pe primul plan.

| costymaximus a răspuns:

Lei, deoarece nu stai cu stresul cursului valutar să vezi daca coboară cursul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva interesant aici http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=saranaomi&id_user=8345