| PringAloe a întrebat:

Ce inseamna livrare prin ramburs? Daca doresc sa trimit un produs cuiva cum pot primi banii respectivi daca trimit prin curier?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salutare!
Pai daca alegi plata ramburs, atunci cand produsul tau ajunge la destinatie, persoana respectiva trebuie sa dea banii pe el la curier. Dupa... in functie de cum stabilesti tu cu curieratul, el o sa vina si o sa iti aduca banii in mana sau o sa ii puna pe card.

Numai bine! ^_^

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Plata e ramburs nu livrarea

| Catrice a răspuns:

Adică plătește clientul când ia coletul și ție îți ajung înapoi după.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bani cash.

| wexceptional a răspuns:

El plateste cand primeste coletul si curierul iti da banii tie e o metoda sigura dar vezi daca e un produs scump sa ceri garantie inainte sa nu iti dea pacaleala sa nu mai plateasca produsul si sa platesti tu transportul degeaba