| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a întrebat:

Trebuie sa imi trimita cineva ceva prin curier rapid cu ramburs, cum isi va primi banii acea persoana?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Rambursul inseamna trimiterea acelor bani expediatorului obiectului. Vei plati la primirea obiectului si curierul duce acei bani.

| Holiday a răspuns:

In momentul in care iti vin produsele trebuie sa le achiti la curier. Apoi curierul fie depune banii intr-un cont colector, daca are asa ceva persoana/firma respectiva, fie ii duce si ii preda personal, dar asta include costuri suplimentare.

| dannyel86 a răspuns:

Banii se livreaza expeditorului de catre cel care a asigurat transportul. Daca trimitea prin Posta Romana, prin ea cel vizat incasa banii in mana. Daca a apelat la companie de curierat, ea se va asigura ca vanzatorul primeste contravaloarea bunului cumparat de tine.

Răspuns utilizator avertizat