| battler a întrebat:

Ce iti trebuie ca sa faci un post de radio fizic?

4 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

In primul rand ai nevoie de o licenta de emisie, de o banda de frecvente, autorizatii de functionare, emitatoare radio, sediu precum si de colaboratori si redactori.

Bula
| Bula a răspuns:

Aparat de emisie (emitatorul propriu zis), antena, sursa de curent si sursa semnal de intrare (audio sau informatii).

| hugin a răspuns:

Multi multi bani, si timp. O spaga-n colo, o mitulica in dreapta, o atentie-n stanga si ai rezolvat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand ca sa fie un post de radio legal, iti trebuie o licienta, ceea ce este foarte greu de procurat, daca nu chiar imposibil, asta daca nu esti unul dintre cei care au bani sa-si puna si-n cap, dupa aceea iti mai trebuie emitatorul propiuzis ceea ce nu este foarte greu de procurat, antena, sursa de alimentare, un microfon, un mixer, ca sa nu te chinui cu prea multe fire, si un pc care te va ajuta cu muzica si multe altele, daca nu ai licienta...iti mai trebuie si un avocatbig grin