| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre casele din lemn?

15 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Iau foc repedelaughing)
Le mănâncă cariile.
Putrezesc.
Deci, nu-s bune!
Doar pentru o vară, atât.

| VadTot a răspuns (pentru mimiwewem):

Nu pot fii asigurate?

| mimiwewem a răspuns (pentru VadTot):

Ba da, pot fi asigurate! Dar o să coste.

| Rodicanegrescu a răspuns (pentru mimiwewem):

Casele de cartamida sunt mult mai trainice dar cele din lemn sunt mai calduroase si mai placute. Poti sa iti faci 2. Una de caramida si alta de lemn!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Super tari.cica e o singura firma care face o casa din lemn intr o zi si singuri care vor sa faca si case din lemn hitec

| VadTot a răspuns (pentru anonim_4396):

ADica Despre cine anume Vorbsti tu?

| anonim_4396 explică (pentru VadTot):

Nu stiu cum se cheama firma uite aici http://observator.tv/......96947.html

| IonutDX a răspuns:

Pretul e aberant de mare 500-800 euro/mp? O cunostinta a construit in 2008-9 un p+3 in mijlocul targului bucurestean cu 320 euro/mp rosu!
O casa din caramida plina te tine sute de ani...

Respectivul cumpara lemnul din Germania?

| Afa_Ceri_Cata_Log_1984 a răspuns:

O parere foarte buna daca sunt construite cu simt de raspundere...

| TravisForest a răspuns:

Buna. Casele de lemn sunt frumoase, imi plac foarte mult. Am vazut si eu stirea aceea ca o firma iti face casa in 12 ore si chiar e super. Vara este racoare in casa iar iarna este caldura. Lemnul nu se strica deoarece este tratat.

O seara buna!

| anonim_4396 explică (pentru TravisForest):

Asa e!

| TravisForest a răspuns (pentru anonim_4396):

happy

| anonim_4396 explică (pentru TravisForest):

winking

| Rodicanegrescu a răspuns:

Confortabile dar nu au aceeasi durata in timp ca cele din caramida. Totusi merita incercat!

| aimond a răspuns:

Pai o casa de lemn daca nu e facuta prea inalta are marele avantaj ca e mai calduroasa. Altceva nu imi vine in minte acum. Dar pot sa zic ca tatal meu are casa de lemn si se simte diferenta de caldura din o casa de lemn si una de caramida.