| Bucur_Petru_Dorin_1998_BFVl a întrebat:

Ce parere aveti de casele modulare din containere? Sunt rezistente in timp? Isi merita banii?

9 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca vrei o casa, construiește o casă. Oricât l-ai cosmetiza, containerul rămâne container.

| Kron5tadt a răspuns (pentru regis):

Sa mori tu? Argumenteaza, daca tot ai inceput sa dai staturi.

| regis a răspuns (pentru Kron5tadt):

Uite ca îmi permit sa nu argumentez. Numa' așa, ca sa știi si tu ca si ceilalți pământeni au dreptul la o părere, chiar neargumentata. Iar a mea este ca o casa este o casa, iar un container este un container.

| cristi202 a răspuns:

Https://republica.ro/......u-porneste
Cred ca articolul arata foarte bine despre cum stau lucrurile cu casele modulare din containere. Sper sa iti fie de folos.

| Lioana a răspuns:

Nu am o parere prea buna despre astfel de locuinte. Nu stiu daca ca investie merita dar ca aspect, arata foarte inestetic si banuiesc ca nici confortabile nu sunt.

| Demidol a răspuns:

Poate ca sunt ieftine (desi nu stiu pretul). Dar in rest, nu mi se par bune.

| Kron5tadt a răspuns:

Sunt foarte bune. Trebuie doar o izolatie termica bine facuta. Nu te lua dupa toti "meseriasii" de pe TPU, care n-au iesit in viata lor de la bloc. La final arata EXACT ca o casa construita clasic. Plus ca poti sa adaugi anexe fara prea multa bataie de cap. Am o cabana facuta din 4 containere. Zona montana. Merita. Spun din experienta.

| Sorinake1969 a răspuns (pentru Kron5tadt):

Salut, eu intentionez sa fac o casa din teava patrata de 80mm cu pereti din panouri izolate cu poliester tip sandwich, in principiu tot cam la fel cu containerele.
Imi poti da mai multe detalii, merita investitia, cum se comporta la frig sau vara la cald etc? Multumesc!