| FonAfon a întrebat:

Ce părere aveți despre Foodpanda?

Răspuns Câştigător
| Superior a răspuns:

Singurul loc de unde comand aproape saptamanal este KFC Delivery deoarece :
-crispy-ul ajunge in 45 minute (aproximativ).
-tipii care imi livreaza sunt asa de treaba incat le mai las si un bacsis.
-mancarea vine bine sigilata, fiind transportata intr-un conatiner prevazut cu aluminiu pur prin interior, caldura disipandu-se greu.
-imi pune mai mult decat cumpar, probabil pentru ca lucreaza la graba (m-am trezit cu 12 crispy intr-o cutie pentru care am platit doar 8 bucati)
-sucul vine rece.
Ca si minusuri...
-uneori cartofii nu au sare.

Am comandat si cu food panda dar mai rar, astia vin in 15 -25 minute la mine. Comparativ cu KFC-ul unde a venit un scuter colantat cu KFC, condus de un angajat in uniforma specifica, a venit un tip normal care conducea o Dacia Logan, fara uniforma sau altceva. Tipul parea a fi de la tara dupa imbracaminte si accent, dar mancarea a fost ok si el s-a purtat amabil.

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu folosesc takeaway, incercasem si foodpanda dar nu mai stiu de ce am dezinstalat-o, a avut ea ceva ce nu-mi convenea.

| FonAfon explică (pentru Adry05):

Te cred. Există/au existat multe comentarii care spuneau că aplicația Foodpanda are bug-uri.
Mulțumesc.

| Frank51 a răspuns:

Super misto cand ti-e foame si e tarziu sau pur si simplu nu ai chef sa iesi sa mananci.

| Bizon95 a răspuns:

Nu stiu ce are LacatDeOtel insa foodpanda nu se ocupa DELOC cu livrarea mancarii acasa

se ocupa cu indexarea unor restaurante/catering/fastfood care pot face si delivery la tine acasa

NU AM AVUT *NICIODATA* NICI O PROBLEMA, problemele au fost cu restaurantele, de ex. chopstix MANANCA RAHAT PANA LA D-ZEU, avand preturi mari, portii mici si sosuri slinoase (mancare nu prea proaspata) dupa care am dat telefon la foodpanda si i-am raportat!

totusi, ca sa vezi ca nu fac reclama la foodpanda, nu am incercat (inca) UberEats, care pare a fi o solutie de food delivery din orice restaurant, fastfood, etc... totusi e o diferenta: iti trebuie card bancar bagat in telefon, spre deosebire de foodpanda la care platesti la primire

| FonAfon explică (pentru Bizon95):

Reclamă se face automat doar menționând numele.

| Bizon95 a răspuns (pentru FonAfon):

Atunci nu te mai uita la nici un film in care eroul principal se uita la un monitor/laptop/ WHATEVER pe spatele caruia scrie Asus, Dell, Apple, marul de la Apple, etc.

sau si mai bine, du-te si reclama la protectia consumatorului "reclama fortata" din partea Apple, Dell, Asus, etc.

mai bine te lasi de sportul asta, prea mult pentru tine

| FonAfon explică (pentru Bizon95):

Nu mă uit la niciun film. Și care sport? Consideri că faptul că pun întrebări este un sport? Mulțumesc.

| Bizon95 a răspuns (pentru FonAfon):

Esti tare!

| FonAfon explică (pentru Bizon95):

Mulțumesc™.

| LacatDeOtel a răspuns:

Iti recomand sa nu cumperi mancare sa iti vina acasa. Eu m-am trezit ca era stricata.

| FonAfon explică (pentru LacatDeOtel):

Oricum nu comand nicio mâncare de niciunde. Uită-te de ce am întrebat: https://play.google.com/......ps/details