| rita10 a întrebat:

Ce parere aveti despre munca in domeniul MLM? se merita?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu!--- trebuie sa ai niste abilitati exceptionale de vanzator pentru a reusi sa vinzi niste produse scumpe unei populatii saracite.MLM-ul, ca sistem de vanzare de tip piramidal, a fost in voga prin anii '90 dupa care, interesul oamenilor a scazut intr-atat incat, acum, doar cei care nu stiu "cu ce se mananca" intra in sistem!

| rita10 explică (pentru alessia5158):

Da dar daca ar fi vb de o copmpanie internationala ce este raspindita peste tot nu doar in Romania cu super produse super rezultat. ma refer la JEUNESSE GLOBAL daca ai auzit de asa ceva adic pare cv bun cred eu si stau si ma gindesc sa ma bag sau nu

| alessia5158 a răspuns (pentru rita10):

Sunt foarte multe asemenea companii internationale care actioneaza pe piata romaneasca vanzandu-si produsele in sistem MLM. Nu asta este problema ci faptul ca, produsele "Jeunesse Global" sunt foarte scumpe iar pretul ridicat nu este accesibil categoriei majoritare de clienti carora li se adreseaza, adica persoanelor in varsta. Nu vad cum poti convinge o pensionara cu o pensie de 800-1000 lei( pensia medie/Romania) sa scoata din buzunar 242 de lei (respectiv 55 euro!) pentru o crema "Luminesce" cu resveratrol sau 450 lei(100 euro) pentru alta, tot "Luminesce".Nu cred ca vei gasi suficient de multi clienti care sa-si cheltuie jumatate din venitul lunar pentru o crema, atati cat sa-ti aduca tie un castig in respectivul sistem de vanzare!
Apoi, in privinta produselor vandute in sistem MLM, lumea s-a mai desteptat ---- cei care au cumparat aceste produse scumpe au constatat ca au aceleasi calitati cu multe alte produse similare dar care se vand "la raft"(in magazine).