| tina_6067 a întrebat:

Ce parere aveti, este vreo problema daca m-am dus la banca sa-mi ridic cardul si functionara mi-a desfacut plicul care continea codul pin "ca sa ma ajute", crezand ca mie mi-ar fi greu sa-l desfac.
S-ar putea sa fie vreo smecherie?
Am un depozit la termen si banii nu apar pe card asa ca nu pot sa ma uit la bancomat daca ii mai am.
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Alexxys a răspuns:

Nu e normal asa ceva! Daca doar l-a desprins dar nu ti-a desfacut plicul atat cat sa poata citi codul atunci sa zicem ca e cat de cat ok dar daca a vazut codul atunci ar trebui sa iti schimbi pinul urgent si eventual reclamata domnitza respectiva.Schimbarea pinului o poti face de la bancomat!

4 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Schimba pinul e cel mai bine asa sau suna la banca respectiva si intreaba au callcenter si vei vorbi cu altcineva

| danut a răspuns:

Du-te la primul bancomat al bancii care a emis cardul respectiv si schimba-ti codul de indentificare (pin). Urgent iar apoi nu mai ai probleme. Repede.

| PerfectAngel a răspuns:

Depinde,eu zic ca nu trebuia sa o lasi sa umble la plicul tau. Este foarte posibil sa ramai fara ei...Du-te din nou la banca, la alta functionara si spune-i sa iti dea niste indicatii cum sa schimbi codul pin si nu sti cum.

| fly4love a răspuns:

Schimba codul!