| anonim_4396 a întrebat:

Mama si-a facut un obicei sa uite cardul in bancomat la banca, aveti ceva idei cum as putea s-o ajut sa-si aminteasca pe viitor sa scoata si cardul, nu doar banii?!

Răspuns Câştigător
daniela
| daniela a răspuns:

CAm greu mai ales daca este un bancomat cum sunt frecvent cele de la BCR care dupa ce scoti banii si iti da chitanta dureaza o gramada pana te intreaba daca mai faci o tranzactie si dupa ce apesi nu iti scoti cardul. Dar stii cum? Incearca sa invelesti cardul intr-o bucata mai groasa de hrtie pe care trebuie sa o desptureasca inainte de a baga cardul in bancomat si pe care sa scrii "nu ma uita in bancomat"

19 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Il foloseste ca pandant la gat.Asa n-o sa-l mai dea jos, o sa-l poarte in permanenta legat de ealaughing

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Fa-i o gaurica mica intr-un colt, sau in mjloc! - opus cipului, pui un inel mic, si le atasezi la cheile casei/masinii, iar cand scoate bani, sa tina cheile in mana cealalalta! Asa, cred ca nu va mai uita cardul inauntru!

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Sunt bancomate din care mai intai trebuie sa scoti cardul, apoi banii.
Pentru celelalte, o solutie ar fi sa-i cumperi un portcard din plastic (cam ca si acesta http://www.romquest.ro/27-768/portcard) iar inauntru sa lipesti o hartie rosie pe care sa scrii: "Locul meu e aici". Ideal ar fi sa schimbi periodic mesajul, ca sa-i atragi atentia cu ceva nou.

| moonY a răspuns:

Calculeaza si tu cam cate minute face pana la bancomat, pana introduce cardul, pana scoate banii.si pune'i telefonul sa sune, cu optiunea aia."memo" sau cum e.
ea scoate telefonul din geanta si citeste SCOATE CARDUL!
va crede ca sunt spirite malefice, se va speria si nu va mai uita niciodata

| borsec a răspuns:

Pai sa ne spui si noua ce bancomate foloseste mama ta laughing

| Ben. a răspuns:

Sa-l lege cu ata de portofel

| anonim a răspuns:

Scrie pinul pe el.cu siguranta ca dupa ce l-a uitat o data..., a doua oara nu ii mai da mana.sincer. rolling on the floor

| claudya a răspuns:

Aminteste-i tu de fiecare data...

| yoannah a răspuns:

Spune-i mamei tale sa lege o sfoara de mana ei si dupa aceea sa o lege si de card...

si sigur nu o sa-l mai uitelaughing

| zamfira a răspuns:

Inainte de a introduce cardul in bancomat, te suna pe tine si stati de vorba la telefon cat dureaza operatiunea de extragere a banilor. In tot timpul acesta, tu ii spui mereu: Nu uita sa scoti cardul inainte sa pleci. Sau prin intrebare- raspuns:Mama, ai scos banii? Da? Bine, atunci scoate cardul acum. Mama, ai scos cardul sigur? Mama ai pus cardul in portofel? Ai pus portofelul in geanta? Da? Bine, acum da-mi si mie de o inghetata. big grin

| videoblog a răspuns:

Pai poate sa scoata banii de la ghiseul de la banca, trebuind doar sa mearga cu cardul la functionarii de acolo (in general la casierie).

| FoXy a răspuns:

Sa puna la card o ata si sa o lege permanent de maneca si cand da sa plece trage si cardu dupa ealaughing.
Pup:*

| alecs_5368 a răspuns:

Lipeste-i pe el o minisirena(ca la salvare) ca atunci cand il uita sa-i atraga atentialaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ala bipaie cind termini, pina scoti cardul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Suno inainte de ai scoate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cele de la BCR big grin Ar trebui pus langa bancomat un papagal care sa spuna doar "nu uita cardul- nu uita cardul" au pus ei un paznic dar acum sau inmultit cazurile ca le fug doamnelor ochii la el si se gandesc doar la bani sa ii plateasca tanarului serviciilehee hee... oricum cardurile sunt ridicate si pastrate in banca pana isi aminteste posesorul ca avea un card, mama o data si-a amintit dupa o luna laughing acum i-a luat 4 zile sa-si aminteasca dar nu se grabeste sa-l ridice.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Reapar intrebarile din luna mai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In cazul asta eu impachetez si plec...straight face

| doinisor a răspuns:

Sa mergi si tu ca ea si atunci nu il uitati ca sinteti doi