| adicutza1 a întrebat:

Ce rase de caini rezista iarna afara?

Răspuns Câştigător
| condreavaly a răspuns:

Cei mai rezistenti sunt:
caucazianul(am eu)
husky
lupul german (are tata de servici de la politie)
mioriticul(am eu)
akita
american eskimo
appenzell mountain
bergamasco(cel mai rezistent)
chinook
fox terrier(am eu)
keeshond
labrador retriever
lupul cehoslovac
malamut de alaska
saint bernard (am eu)
shiba inu(in special ''inu" e rasa speciala pentru frig)
tin sa te anunt ca nu am precizat toate rasele rezistente la frig deoarece sunt rase care sunt rezistente la frig si la caldura nu si cum in tara la noi nu avem o clima rece ca ex in rusia nu puteam sa ii scriu si pe aceia. acestea sunt rase pure si cunoascute. mama de dr veterinar si mi-a sugerat si ea cateva rase. eu am 9 cainii. poate voi primii si o fuditsaaaaaaaa

9 răspunsuri:
| MoneyMoney a răspuns:

De regula toate rasele cu blana si mai putin cele cu par! Dar sa-ti scriu o mica listade rase rezistente la frig:
- Saint Bernard
- Husky
- Ciobanesc Carpatin
- Ciobanesc Mioritic
- Golden Retriver
Astept funda pentru raspuns! happy

| ICanSeeAll a răspuns:

Din cate stiu eu, cei de talie mare.

http://vampire-diaries-fan.blogspot.com/

| AndreeaIM a răspuns:

Dupa cum stiam eu Huscky happy

| ριтιq a răspuns:

Orice rasa niciunul nu ingheata de frig laughing trebuie sa intrebi veterinarul eu am intrebat si mi-a zis ca orice rasa rezista asa ca... vreau funda

| condreavaly a răspuns (pentru ριтιq):

Ia tine tu un Chihuahua in frig 5 minute

| adicutza1 explică (pentru ριтιq):

Nu chiar orice rasa: de ex chiuhuahua nu rezista...nici bichonu, yorkyul si alti catei de talie mica!

| Vetereanu69 a răspuns:

Husky,Ciobanesc German, Ciobanesc Mioritic astia sunt cei mai rezistentiwinking

| adicutza1 explică:

Boxerul rezista?

| adicutza1 explică:

Imi mai spuneti si alte rase decat cele care sau spus? nu uitati funditaaaa!:*:**:*:*