| dariusboss13 a întrebat:

Salut,imi dati va rog niste rase de caini de talie medie si mica, dar care sa poata fi tinuti afara peste iarna. Funda!

Răspuns Câştigător
| Cosminovici18 a răspuns:

Lista care ti-am dat nu toti sunt de talie mare sunt si de talie medie.Si daca vrei uite iti pot da o lista cu cateva rase de caini care se inteleg foarte bine cu copii:
Pudel
Pug
Shih Tzu
Bichon Frise
Beagle
Ciobanesc German
Bulldog Francez
Golden Retriever
Labrador
Collie
Terra Nova
Dog German

4 răspunsuri:
| AnonimKidd a răspuns:

Chow chow-ul. Pot sa-ti spun din experienta proprie : Am un caine chow chow de vreo 4-5 ani thinking E ciudat ca nici acum nu stie sa latre. De fapt latra cand plecam cu totii din casa sau cand vine un necunoscut la poarta. E foarte inteligent. Avem wc in curte si isi face treaba mare langa cu toate ca nu l-a dresat nimeni. Are blana mare ceea ce e foarte bine pentru ce vrei tu : sa stea iarna afara. De fapt nu prea poate sta in casa decat cu aer conditionat, caci vara lasa bale pestetot. Dar poti rezolva aceastra problema daca il tunzi. Eu nu l-am dresat si acum imi pare oarecum rau, dar a invatat o comanda esentiala ca ''nu-i voie''. Imi place ca nu trebuie sa i-o zici de 2 ori. La capitolul copii, stiu ce scrie pe internet, dar si eu eram copil cand mi l-au cumparat parintii si n-am patit nimicwinking. Si crede-ma l-am tras de blana rau de tot cand il pieptanam. O data a vrut sa ma muste cand il pieptanam. A pus coltii pe mana mea, a stat putin (fara sa apese) si i-a luat singur. E un companion pe cinste!
P.S. : Nu-i lua ham ca o sa te traga pe strada de nu stii ce-i cu tine laughing))))

| Cosminovici18 a răspuns:

Ciobanesc German
Chow Chow
Amstaff
Bulldog(Englez & Francez)
Boxer
Doberman
Golden Retriever
Labrador
Pitbull

| dariusboss13 explică (pentru Cosminovici18):

Mersi,da astia is caini de talie mare si mie imi trebuie sa se inteleaga cu copii.In afara de golden si labrador, toti sunt caini de paza.

| Cosminovici18 a răspuns (pentru dariusboss13):

Lista care ti-am dat nu toti sunt de talie mare sunt si de talie medie.Si daca vrei uite iti pot da o lista cu cateva rase de caini care se inteleg foarte bine cu copii:
Pudel
Pug
Shih Tzu
Bichon Frise
Beagle
Ciobanesc German
Bulldog Francez
Golden Retriever
Labrador
Collie
Terra Nova
Dog German

| denis487 a răspuns:

Pichinez