| RromAn a întrebat:

Ce salarii net minime au inginerii it din tari precum Anglia, Franta sau Germania?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Depinde de firma.
La firma noastra (Germania), un programator ia cam 3100-3500 net.
La o firma concurenta de acelasi profil cu al nostru, un IT-ist ia 3600-3800 (din auzite).
Si cam la fel e peste tot.
Nu o sa vezi la Peugeot aceleasi salarii ca la o firma de 250 de angajati, (dintre care 10 programatori.).

| Cosmin86 a răspuns (pentru NLS):

3100 net poti obtine si in Ro. Firme gen Adobe, Viavi, UiPath ofera. Poate si altele.

1 răspuns: