| neacsumihai2009 a întrebat:

Ce se intampla daca iti vine un control la sediul social si nu te gaseste acolo ca si administrator al firmei?
Cel de la care ai inchiriat spatiul pateste ceva?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Controlul poate fi facut si in lipsa administratorului, daca exista salariati la firma, care pot pune la dispozitie actele firmei pentru control.
Proprietarul constructiei, in care ai sediul, nu are treaba cu activitatea firmei tale, el trebuie sa fie in regula doar cu contractul de inchiriere.