| Enea_George_1983 a întrebat:

Ce se intampla in cazul neplatii unei comenzi de circa 820 ron de la Amway, care vine prin curier?

Am facut o comanda presat de cineva, intr-un timp foarte scump, si imi pare foarte rau. Decat sa raman cu acesti bani blocati - care sunt foarte multi pentru mine, prefer sa nu ridic comanda de la curier...

Se va intoarce inapoi la expeditor? Va trebui sa platesc transportul? Risc ceva?

Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| kasty a răspuns:

Se intoarce comanda inapoi, iar costul transportului va fi suportat de cel care te-a inscris... pana te hotarasti sa faci alta comanda
daca te hotarasti vreodata sa faci alta comanda iti va cere sa depui bani anticipat intr-un cont
asta cel putin stiu eu
curieratul te va cauta cateva zile, sau poti sa faci refuz de primire a coletului si la fel se procedeaza... taxele de expediere sunt suportate de "superiorul tau" care te-a inscris in sistem