| Smarttool a întrebat:

Ce se poate face cu o fosta pensiune de 5* cu de toate (piscina acoperita, jacuzzi, sauna si fitness, 8 camere, un apartament si cateva saloane dar care a inchis firma si a dat toate autorizatiile inapoi?

Pensiunea se afla in Brasov

1 răspuns:
| sile44 a răspuns:

Eu daca aveam bani personal deschideam o noua firma ca nu este mare nucru in prezent sunt scoase multe taxe chiar zilele astea deschid o firma noua iar costul este in jur de 2000 de lei si iti poti lua autorizatiile respective aici este adevarat ce e posibil sa coste ceva mai mult, dar zic eu ca merita tinand cont ca este zona montana/turistica ori poti inchiria ca si spatiu comercial altcuiva daca a fost de 5 stele poti lua bani frumosi din chirie