| R00xy a întrebat:

Ce se poate face daca am uitat codul de la cardul bancar?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te duci la banca emitenta a cardului si soliciti sa-ti spuna codul PIN.

| JackR a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nici o banca din lume nu o sa-ti spuna codul PIN. Tot ce pot face este sa il schimbe, pe baza unei cereri.

Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la banca ta si ceri un card nou sau un acces sa schimbi PIN-ul cardului actual (la unele banci).
Daca ai nevoie de bani, poti scoate si de la caseriile bancii, pe baza de buletin, pasaport sau alta legitimatie de identitate /consemn acceptat de ei.