Întrebare recomandată | 2420 a întrebat:

Dacă am cardul bancar blocat cum pot face să îl deblochez?

Am uitat codul PIN și l-am introdus greșit de 3 ori din păcate și astfel mi-a fost blocat cardul.

Mai există vreo șansă să îmi folosesc cardul vreodată?

Aș dori niște sfaturi vă rog...

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se intampla nimic, blocarea tine de securitate asa incat sa nu fie in mainile unui dubios care incearca sa iti scoata banii din cont. Contul tau e bine merci blocat, nu pierzi bani, nu pierzi nimic. Codul pin se reseteaza/deblocheaza sunand la banca de care apartii, deblocarea costa undeva la 10 lei, cel putin asa a fost la mine la BRD, m-au intrebat daca sunt de acord sa imi ia suma respectiva din cont si mi-au deblocat cardul. Se intampla la toata lumea.

| Irinelp a răspuns:

Când cardul se blochează banca îți face altul și ți-l trimite prin posta, poti să suni sau să mergi la bancă pentru mai multe informații.

| ACTH a răspuns:

Cel mai usor si mai rapid este sa ii contactezi pe cei de la banca: fie telefonic, fie fizic, daca situatia epidemiologica din orasul tau prevede functionarea asistentei in format fizic.

Răspuns utilizator avertizat