| xXxXxCataxXxXx a întrebat:

Daca matusa mea are un card Visa Electron la Banca Transilvania ( eu nu am 18 ani ) pot sa depun pe acel card si daca da cat imi ia comision la o depunere?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Cu placere!

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu poti sa depui "pe card"--- trebuie sa cunosti numarul contului atasat acelui card! Depunerea se face la ghiseul bancii iar daca esti minor si nu ai carte de identitate nu se poate! Cat despre comisioane, din cate stiu, doar la ridicare de numerar de la ghiseul bancii ( nu de la bancomat!) se percepe un comision(0, 4% din suma).

| xXxXxCataxXxXx explică (pentru alessia5158):

Am 17 in vara 18 dar am nevoie de un card pentru ca folosesc foarte des si m-am saturat sa ma tot rog de altii cand am nevoie, stiu cum se face depunerea, voiam doar sa stiu daca imi ia comision daca o sa fac eu o depunere.

| alessia5158 a răspuns (pentru xXxXxCataxXxXx):

Eu asa stiu, din propria-mi experienta, ca nu se percepe comision la depunere in contul de card.
Iti poti rezolva problema legata de faptul ca nu ai un card al tau( pe numele tau) --- parintele/tutorele, titular al contului, te desemneaza ca utilizator autorizat pe contul respectiv si ca urmare, banca iti va elibera un card pe numele tau.

| xXxXxCataxXxXx explică (pentru alessia5158):

Ok multumesc pentru raspuns

| alessia5158 a răspuns (pentru xXxXxCataxXxXx):

Cu placere!

| DomnişoaraClannad a răspuns:

Da, sa percepe comision
Iti trebuie nr contului.