| Enache_Alexandru_1980 a întrebat:

Ce trebuie sa fac pentru a obtine fonduri europene?
(Pas cu pas)

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

1. sa-ti faci firma
2. Sa obtii toate autorizatiile de functionare ale companiei
3. sa iti intocmesti proiectul pentru finantare
4. sa ai 30-40% din valoarea finantarii ca sa potis a ceri restul
5. sa depui dosarul pentru finantare cu toate cele de mai sus adaugate

2 răspunsuri:
| JusTPauL a răspuns:

Ai nevoie și de un curs de antreprenor ca să poți cere fonduri, poate dura mai mult de 6luni pana primești fondurile.
Și exista o perioada de o luna de zile în care se depun dosarele cu cerere, cred ca online se face cererea.
Poți cere pana la 50, 000€.
Oricum e bătaie mare de cap, mai bine plătești pe cineva care face asa ceva și se ocupa de tot.
Altfel spus riști sa înnebunești pana ajungi sa obții toate aprobările și autorizațiile.

| Ensiferum a răspuns:

In primult rand ai nevoie de un consultant care se ocupa de asa ceva, fara el nu vei reusi.El iti va spune absolut tot ce este nevoie.