| lili24 a întrebat:

Ce ziceti despre pretul apartamentelor in Romania, vor mai scadea vor mai creste? Vreau sa imi iau un apartament, voi ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apartamentele vor scadea.Deocamdata preturile au stagnat datorita programului prima casa, insa din toamna, cand proprietarii vor observa ca nu pot sa le vanda, vor scadea si mai mult.Sa nu uitam ca din aceasta toamna se vor ingrosa randurile somerilor.Acum a venit randul functionarilor publici sa mai mearga si ei acasa, asa ca si cu acest program ce l-au facut actualii guvernanti, preturile tot vor scadea.Nu te uita la tv ce se spune, acolo se incearca o manipulare psihologica, si Isarescu spunea ca Romania merge ca un intercity, si totusi am intrat in recesiune economica.

7 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Daca esti cea din poza, stai, nu te grabi! Poate ne combinam la apartament, sau poate reusim sa ne cunoastem pana sa-l cumperi!

| sorin a răspuns:

Vor scade perturile, acum cu criza raman asa dar cand o sa inceapa iar sa se vanda or sa fie alte preturi mai mici.

| ZuuZaaA a răspuns:

Salut! I-ati, nu mai sta! Se vor scumpi mult mai mult! Fiecare an ce trece se vor scumpi din ce in ce mai mult... oricum, in nici un caz nu vor scadea, de asta sunt sigurawinking.succes!

| angelocezar a răspuns:

Papusa, unde vrei sa-ti cumperi ap?
www.imocezar.ro

| planningmanager a răspuns:

O sa scada; poti sa astepti linistita. Eu mi-am luat acum, ca e nebunia cu Prima Casa, dar m-a costat 16.000 eur, 45 mp. Asta nu inseamna ca nu vor scadea in continuare, dar am vrut sa beneficiez de program.

| death a răspuns:

Deocamdată, par să stagneze la un nivel relativ scăzut. Nu văd motive pentru care preţurile apartamentelor ar putea creşte în viitorul apropiat. Nici măcar programul "Prima Casă" nu poate face asta, pentru că nu are un target prea larg. Eu, unul, te-aş sfătui să-ţi construieşti o casă de la zero. Dacă nu e cine ştie ce palat, te ajunge relativ ieftin. Părerea mea, nu sunt foarte priceput în domeniu, dar eu aşa aş face.

| DoomNEzeu a răspuns:

Am un prieten in domeniu si spunea ca vor scadea in continuare. Spre exemplu a cumparat un apartament cu 3 camere cu 60000 de euro, care acum doi ani era 135000 si in plus zicea ceva de izolatie si pereti grosi de 2 caramizi, sau ceva de genu.