| svenhassel13 a întrebat:

Cineva care a investit la bursa pana acum? Imi poate spune si mie cat este de greu, pot face bani din asta?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să investești la bursă trebuie să ai un capital.
Investiția este o afacere profesionistă care presupune nu risc mai mare ca alte afaceri.
Astfel, capitalul investit în bonuri de tezaur ale statului român de exemplu aduc un profit mai mic, dar garantat.
La o investiție la bursă poți să câștigi sau să pierzi banii investiți, deci treebuie să ai un capital de risc. De asemenea să ai cunoștiințe din domeniu, ca să nu pierzi banii. Dacă nu le ai apelezi la un agent de bursă ca să te reprezinte, să tranzacționezi prin el contra comision. Dar el nu stă de vorbă decât cu investori cu capital mare, ca să obțină și el un venit. Dar nic el nu îți poate garanta succesul. Astfel să trăiești, să faci bani la bursă, nu este o afacere pentru cineva cu bani puțini.

1 răspuns:
| AlydEe a răspuns:

In primul rand este nevoie sa înveți, sa cauți documentație,
sa înțelegi nu doar sa tocesti. exista si firme care fac un fel de training, urmărești bursa, ești mereu concentrat, trebuie sa stii cand sa spui Stop pe ziua aceea de ex. Ia-le pe rand, după ce citești sau faci un curs la o firma de genul, pune cat de des poyi in practica, evident nu cu bani reali, pana devii extrem de încrezător in tine pe partea asta. Good luck