| Alien a întrebat:

Considerati ca femeile sunt dependente de machiaj?

36 răspunsuri:
| rserpu a răspuns:

Nu crezi ca ai gresit tema? Aici se posteaza tot ce este legat de afaceri.

| MisterKat a răspuns:

Salut! Unele femei sunt dependente de machiaj pentru ca vor sa ascunda ceva nu sa fie frumoase. Deci au anumite complexe happy PS.Ati vazut-o pe Andreea Raicu(cea care prezenta emisiunea "Megastar" de la Prima TV), nemachiata?! happy

| elena a răspuns:

Doar femeile/actrite sunt dependente de machiaj, restul pot sa-l folosesca doar cu diferite ocazii.
Ei, dar nu se intampla asa...ma doare sufletul cand vad o adolescenta machiata asa de strident de parca-i o sorcova de Craciun. Tinereatea are machiajul ei natural, poate doar un ruj discret sa fie singurul articol ce trebuie aplicat, intretine intr-un fel si buzele si da si o stralucire aparte fetei.
Situatia se schimba insa in cazul femeilor care vor sa-si estompeze niste desfecte, dar si atunci totul trebuie facut cu grija si cu materiale care sa arate cat mai natural la culoare.

| mami a răspuns:

Mai nou si barbatii,
ambelor sexe le sta bine si arata ingrijiti
dau un exemplu - urmareste la o piata de legume pe o parte vanzatoarele de legume si pe cealalta parte cumparatorii si fa diferenta

| Bacemi a răspuns:

Majoritatea. Foarte putine sunt naturale.

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Bine ar fi sa fie dependente de machiaj, parerea mea. Pe nevasta-mea nu o las sa iasa pe strada daca nu se boieste cu ceva.

| BRG a răspuns:

Femeile arată mult mai bine machiate

| Razvan a răspuns:

Orice lucru care e in exces nu e bun.Inclusiv machiajulhappy

| madalinutza a răspuns:

Nuutongue

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Unele

| inna a răspuns:

Nu, depinde de femeie.Eu una merg pe natural.

| SweetCandy a răspuns:

Nu toatelaughing dar barbatii toti sunt dependenti de bererolling on the floor

| viatadecacatt a răspuns:

Nu chiar...adica eu una ma machiez, dar nu sunt dependenta de asta cum sunteti voi de sexlaughing)

| alexa a răspuns:

Nu cred
sunt multe fete care nu se machiaza.acum tu intrebi de femei.adica te refri la cele peste o anumita varsta? oricum nici atunci nu pot spune ca sunt dependente.adica sa nu generalizam.depinde insa de situatie, si de imprejurimi:de exemplu multe fete se machiaza sa.si ascunda cosurile, femeile de obicei si chiar si unele fete astunci cand merg la un eveniment la fel se machiaza mai strident pentru a.si pune in evidenta anumite calitati.si dependenta poate insemna fie un glos, fie un creion de ochi, fie un fond de ten care te scot din anonimat.de obicei fetele emo(nu vreau sa fiu rea)sunt mai dependente si de asemenea cele care se vad urate si machiaza si pana la magazin probabil crezand ca astfel vor fii mai placute pentru cei din jur, dar nu.si dau semaa si efectele negative ale machiajului

dar nu cred ca sunt toate asa...

| Ioana22B a răspuns:

Deci in primul rand sunt femeielaughing
Iar eu nu sunt dependenta, dar niciodata cand ies din casa nu renunt la luciu pentru buze, parfum si sa am o manichiura impecabila.Nu consider ca "esti dependent"daca esti pur si simplu atent sa ai un aspect placut si ingrijit.

| Marii a răspuns:

Da. Naturaletea isi cam pierde din stralucire in ziua de azi. happy

| SufletDeCopil a răspuns:

Da, insa nu toate happy Unele insa cele mai multe zic eu. cam 79%happy

| Kate21 a răspuns:

Nu!

| vyo a răspuns:

Bine inteles, fara ele ce ar face Aonu si Oriflame.

| Anto97 a răspuns:

Unele da, unele nu happy

| SelenaDesire a răspuns:

Eu zic ca nu conteaza! Adica, femeile se machiaza oricum, o data si o data, dar sa recunoastem, nu machiajul o face pe femeie.

| hamsterx a răspuns:

Depinde de la femeie la femeie, daca te uiti in jurul tau vei vedea femei frumoase si nemachiate. dar si femei urate, machiate. dupa parerea mea, nu machiajul te face frumoasa, ci trasaturile tale naturale. e foarte adevarat ca multe sunt dependente de machiaj pentru ca el este ca o masca pentru ele, dar degeaba daca un barbat le vede frumoase machiate, iar apoi daca va avea ocazia sa ajunga in patul lor, dimineata sa se "sperie" ca sa zic asa de fata femeii nemachiate.cam asta ar fi happy

| Aiwendil a răspuns:

Eu nu ma machez, dar la o petrecere mai merge.Si da multe fete sunt dependente de machiaj. Dar fiecare e asa cum e.

| Babushka a răspuns:

Unele da aletele nu. Sunt unele fete care se machiaza si pentru cele care nu, dar sunt unele care nici macar nu au asa ceva in casa. E ok sa te machiezi, dar cat mai natural in viata de zi cu zi, iar la o ocazie speciala un machiaj mai accentuat...

| ♂ яαυℓ ♥ ♫ ‹з a răspuns:

In ziua de azi, da!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te uiti in jur, majoritatea femeilor sunt machiate. Unele o fac din placere, pentru ca machiajul chiar le face sa arate bine, iar altele doresc sa mascheze unele semne din nastere, unele "defecte" sau urmele unor accidente nefericite. Depinde de fiecare femeie in parte daca este dependenta de machiaj sau nu.Cunosc femei care se machiaza zilnic si altele care nu o fac deloc, sau cine stie cand, la vreo ocazie speciala. Dupa parerea mea, persoanele trecute de a doua tinerete nu mai apeleaza la machiaj. El face parte dintr-o femeie: il ai sau nu. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dalaughing
hai bine unele, exista unele femei care le place sa fie naturale adica un pic de glos si rimel big grin dar nah si astea se numeste sa te machiezi big grin deci cred ca raspunsul este da happy suntem dependente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuwinking. Sunt unele care se machiaza si cand ies la cumparaturi, dar nu toate procedeaza la felwinking. Stiu multe doamne care nu folosesc deloc machiajwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele care fac televiziune da dar si tineretul din ziua de azi dupa parerea mea iti imbatraneste fata

| buburuzaucigasa a răspuns:

Nu.De exemplu eu ma machiez cand imi mai aduc si eu aminte.