| dannyadmin a întrebat:

Salut, spuneti-mi va rog cand, adica de la ce varsta minima iti poti face un card bancar si ce documente trebuie si cat costa tot procesul asta de facut cardul, ca eu am 17 ani si am auzit ca iti poti face si de la 16 dar altii afirma ca de la 18, si mentionez ca vreau sa-mi fac card VISA sau MASTER CARD multumesc mult, asttept un raspuns cat mai profund si explicit, merci anticipat?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din cate stiu se poate face card si de la varsta de 14 ani, exista unele banci care au acest produs. Eu stiu ca BCR are un asemenea card si conditiile le poti vedea aici: https://www.bcr.ro/......tal.portal akp&desk=bcr_ro_0785&VERITYINDEXERTASK=true. Numai bine!

| RoDominikaNo a răspuns:

Ai buletin? Ai...Iti poti face un card bancar doar cu buletinu, nu iti trebuie nimic altceva. Te duci la banca si spui ca vrei sa iti faci un cont...Doamna/Domnu de acolo iti va cere buletiu si el/ea iti va da toate detaliile!