| Azalea a întrebat:

Credeti ca se castiga cu un blog? Cam cat?
As vrea sa imi fac un blog despre stil de viata sanatos (sport, retete sanatoase, cosmetica naturista) insa nu stiu daca se merita, daca as avea sanse sa castig ceva...ca trebuie sa recunoastem. putini oameni sun tinteresati de sanatate tongue
Ce parere aveti de Google AdSense...sau stiti voi alte optiuni?
Fundabatting eyelashes

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Informeaza-te aici despre marketingul afiliat http://event.2parale.ro/ --- este un alt mod de a face bani cu site-ul, blogul --- l-am gasit intampator, cu ceva timp in urma--- lecturandu-l am aflat ca Tenita, patronul TPU, este si el afiliat la "2parale"! Numai bine!

| kevincosty a răspuns:

De castigat poti castiga si cu un forum si blog si website normal.De exemplu TPU are Adsense iar la nr de vizitatori cred ca castiga destul de bine (bravo lor).
Sa poti face bani nu ai nevoie decat de trafic si produs.Traficul stim cu totii ce este, iar produsul poate fi de la un simplu banner exchange la affiliate marketing si CPA, chiar si Adsense de ce nu?
Sunt multe lucruri de luat in considerare la construirea unui site sau blog.Blogurile au devenit populare din cauza posibilitatii de interactionare intre vizitatori si pluginurile necesare pentru SEO.
Nu recomand un blog normal cum ar fi xxxx.wordpress.com sau xxx.blogspot.com din cauza ca nu veti avea trafic de la google - poate din cauza lipsei de backlinkuri, dar recomand cu desavarsire platforma Wordpres instalata pe siteul tau.
Daca decizi sa iti monetizezi siteul prin alte metode ca si Adsense recomand sa faci cautare de cuvinte cheie inainte de a cumpara domeniul si continutul trebuie sa fie unic.
Pt trafic aveti 2 optiuni platit si gratis.Cel gratis vine din cautarea organica si in functie de varsta,competitie si backlinkuri aveti sansa sa apareti pe prima pagina pentru anumite cuvinte,iar pentru cel platit puteti utiliza Facebook Ads, Adwords, StumbleUpon Ads sau BuySellAds in cazul bannerelor.Ca un bonus va spun un truc!
Pe http://advertising.coozila.com/ o sa obtineti 50$ gratis in PPC doar pentru completarea profilului.

| alex2009 a răspuns:

Bani din bloguri scoti destul de greu poate o sa dureze si mai bine de 1 an eu am un blog legat de IT si a durat cam 2 luni pana am aparut pe google trebuie sa postezi destul de mul pana esti indexat de google trebuie sa iti pui o denumire la blog care nu este atat de populara ca sa te gaseasca lumea pe google. iti recomand sa iti faci blogul pe platforma asta www.wordpress.com pentru ca iei te ajuta sa iti promovezi mai repede blogul. banii din blog ii scoti cand iti cere cineva sa isi puna reclama pe blogul. tau. Trebuie sa postezi zilnic lucruri interesante sa faci sondaje de opinie etc. Uite asta este blogul meu m-am chinuit va o saptamana sa il fac sa arate asa http://instalezwindows7xp.wordpress.com/ L-am facut in colaborare cu un prieten daca te hotarasti sa iti faci blog putem sa devenim parteneri din ce oras esti?

| alex2009 a răspuns:

Eu zic sa incerci ca nu te costa nimic.

| Azalea explică:

@Alex2009 Sunt din Timisoara, eu ma gandeam sa scriu in engleza pe blog...

| gabibos86 a răspuns:

Da poti face cu adSense dar trebuie vizite si sa fie destul de complex.bani pe net se pot face in mai multe feluri vezi aici ( http://facibanionlinepenet.blogspot.com/ )