| BlackPanther001 a întrebat:

Va rog frumos sa ma indrumati, cum as putea sa castig dintr-un blog? Mi-am facut un blog pe blogger si vad ca nu merge, mi-am pus adsense iar cu centii pe care de-abia ce-i fac, nu pot face nimic. Am inteles ca se castiga foarte bine. Care sunt secretele? Aveti blog din care castigati? Sau stiti niste site-uri eficiente care ma pot invata cum pot sa castig? Multumesc

3 răspunsuri:
| IonutPutinica a răspuns:

Bune poti castiga foarte foarte multi bani prin bloguri,pai face o rubrica de,,donati" pentru dezvoltarea sitului,pune poze, videoclipuri ff interesante contra-cost(nu sume exagerate) sau tot ce poti sa te gandesti uh contra-cost, fa conturi premium cu multe avantaje etc

| PetricaJoi a răspuns:

Man daca scrii mult pe el, articole il inscrii in directoare, in motoarele de cautare gen Google, Bing, Yahoo si alte motoare, plus schimb de link pentru a face backlinks, sunt utile, cauta o tema pe www.Btemplates.com dar daca urci tema trebuie sa stii si nitel HTML. Uite pe al meu www.clicksud.com dar din pacate eu nu mai pot pune cont adsense :(

| cumsablog a răspuns:

Ca in orice afacere, trebuie sa-i dai timp blogului tau: daca blogul este nou si nu prea popular, este normal sa nu castigi prea mult cu el. Asteapta sa iti creasca traficul (de fapt, nu astepta ci posteaza in continuare si lucreaza la blog) si poti castiga in scurt timp multi bani. Uite aici cineva care a facut peste 800 de euro intr-o luna cu google adsense: http://www.cumsablog.ro/......brie-2011/