| Andreea50iulia a întrebat:

Cu ce se ocupa un funcționar admirativ și cam ce salariu are avea! Mulțumesc!

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Functionar "admirativ"?
Poate ai vrut s scrii "administrativ" si sunt multi in administratia publica si chiar la firme de stat si particulare, cu atributii si salarii foarte diferite, asa ca fii mai concret.

| Violleta2022 a răspuns:

"funcționar admirativ" laughing
Tu crezi ca exista asa ceva, unde sa fii angajata doar ca sa admiri pe altii?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da cu ce se ocupă un funcționar admirativ?

| johnnny123 a răspuns:

Depinde ce admiră.

| gabicoo a răspuns:

Se ocupă cu admiratul șefilor: Vai șefu/șefa ce bine arătați azi. Ce bine va sta rochia/sacoul, etc.

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Salariul? Cu cât știe mai bine să pupe în dos - cu atât mai mare.

| Salontanul a răspuns (pentru gabicoo):

rolling on the floor

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns (pentru gabicoo):

Vezi ca anii 70 isi vor misto-urile inapoi rolling on the floor

| sammie a răspuns (pentru AlexandruContFacutLaMisto):

Numele tau zice tot