| veX0r a întrebat:

Cu un card de debit, din ăsta pentru minori, pot face cont de paypal cu el?
Pot primi primi anumite sume de bani din partea altor persoane?
Pot face cumpărături sau donații online prin paypal?

Adică există vreo difeferență deosebită dintre un card normal și unul de debit?

Vă rog să mă lămuriți, am o sumă de 800 lei și vreau să o transfrorm într-un card de debit!

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Poti folosi identitatea unui parinte. Atasezi cont Paypal cardului lor si poti incasa asa.
Banuiesc ca nu-ti fug parintii cu banii.
Card iti faci la 18 ani, cum ne-am facut toti, asta-i viata.
Multa bafta!

| veX0r explică (pentru CataC):

Mulțumesc pentru că m-ai lămurit. Asta așteptam eu... o argumentare! happy

| CataC a răspuns (pentru veX0r):

Pentru putin, n-am inteles exact ce anume vrei sa faci cu aia 800 lei, sigur exista o metoda de-a rezolva si fara paypal.
Nu dona din 800 de lei, e suma mica, nu rezolvi nimic, mai bine faci ceva cu ei sa-i inmultesti si donezi cand esti mare si ai de unde.winking

5 răspunsuri:
| IuseinLavinia a răspuns:

Nu, esti minor! happy Sau depinde de banca.

| veX0r explică (pentru IuseinLavinia):

Și atunci care e rostul unui asemenea bullshit? Să mă uit la el?
Chiar nu pot face nimic cu el? Din câte știu, merg de mână cu un părinte când fac un card de debit și dacă tot am aprobarea lui nu ar fi trebuit să mi se permită să folosesc cardul la diverse planuri?

| veX0r explică:

De ce ți-aș da id-ul meu când poți răspunde aici? Mulțumesc, dar nu! Aștept o persoană care să-mi răspundă corespunzător acestei întrbări, nu cu reclame și alte bazaconii!