| rrroxanaaa a întrebat:

Cum folosesc bancomatele ING? Ma lamureste cineva, va rog?
Mi-am facut recent un cont la ei pentru ca va trebui sa primesc niste bani luna viitoare, dar nu le inteleg bancomatele.
Stiam de la o prietena care e la BCR ca ai butoane in dreptul ecranului, iar atunci cand iti apare lista de operatiuni - retragere numerar, depunere, schimbare cod pin, verificare stock, etc - apesi butonul din dreptul optiunii pe care o vrei, logic. Dar la ING nu este asa. Am doar niste butoane sub ecran si am vazut ca nu au nici sageti sus-jos cu care sa ma mut de pe o optiune pe alta. In situatia asta de unde stiu ce buton / numar corespunde carei operatiuni?

Răspuns Câştigător
| Ela015 a răspuns:

Buna. Au touchscreen. Dupa ce introduci cardul apesti pentru retragere pe butoanele din stanga in functie de suma dorita. Ai inclusiv optiunea de"alta suma". Pentru depunere ai butoanele din dreapta. Meniul este foarte intuitiv. Acum ca ai aflat ca e touchscreen, sunt convinsa ca te vei descurca.

| rrroxanaaa explică (pentru Ela015):

Mersi mult de raspuns! Da, nu cred ca vor fi probleme acum ca stiu ca au touchscreen

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

ING are bancomate cu touchscreen la fel ca majoritatea bancilor. E suficient sa citesti ce scrie pe ecran si te vei descurca

| rrroxanaaa explică (pentru suntserios):

Mersi de raspuns! Nu cred ca voi mai avea vreo nelamurire cand ajung la bancomat acum ca am aflat ca au touchscreen