| Flavianadx a întrebat:

Cum functioneaza restaurantele? Uneori comanzi si iti vine mancarea destul de repede, 15-20 minute.
Bucatarii au mancarea deja gatita sau congelata? Ma gandesc ca ar dura mult mai mult daca ar gati-o dupa ce clientul comanda. Asadar care e explicatia?
Si legat de mancarea care le ramane la sfarsitul zilei - ce fac cu ea? O baga la frigider si o vand a doua zi?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Pe mine altceva ma ingrijoreaza daca nu cumva mancarea care ramane de exemplu portie mare de carne sau de cartofi prajiti pe care clientul nu o termina, nu se foloseste si pentru alti clienti...adica cine ne garanteaza ca sunt serioase toate restaurantele?

| Flavianadx explică (pentru Simpatic):

La asta nu m-am gandit laughing yuck. Ma simt ca boschetarii care trec prin centru vechi si mai iau cate ceva de pe masa, dupa ce pleaca clientul.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O face pe loc, au cazane pregatite de aia iti zice ce au disponibil. Transportul dureaza sau mai bine mergi tu sa mananci la ei

| Flavianadx explică (pentru mgtow):

Ma refeream la mancatul in restaurant... intervalul de timp dintre comandat si primit farfuriile.

| Catrice a răspuns:

Ciorbele,supele sunt deja gătite de seara, clătitele la fel, salatele ți le fac pe loc, carnea o prăjesc în momentul ala, mămăliga o fac în cantitate mica și iese în 10 min,cartofii prăjiți sunt din aia congelați gata tăiați, băgați la prăjit în baie de ulei deja încins, aragazurile sunt mereu pornite, tigaie pe foc, totul încins.

| Mădă0611 a răspuns:

Nu mananc in oras, de fapt nici la petreceri nu merg, n-am incredere, dar vad meniuri afisate in geam, si deduc ca au pregatite x portii. De exemplu cand e ciorba in meniu, se apuca se seara sau dimineata, fac o cantitate mare. Logic!

| Frank51 a răspuns:

Este un mister ca și universul happy

| Alverto a răspuns:

La sfârșitul zilei câinii se îndoapă cat pe pentru 2 zile cu ce ramane

| Flavianadx explică (pentru Alverto):

Te referi la chelneri? laughing

| Vladikxq a răspuns:

Maica-mea lucreaza la un restaurant grecesc, probabil sa spui, aoleu, e ceva de fite, mancare buna, scumpa, nu, e luata mancare inghetata si gatita/prajita/coapta, whatever, cel mult poate sa puna ceva condimente pe ele, paprika, mai multa sare, ardei etc, mai ales pe cartofi si chestii de genul asta, si ma gandesc ca la fel este in majoritatea restaurantelor "simplute".

| Flavianadx explică (pentru Vladikxq):

Mersi. Si de curiozitate ce face restaurantul cu mancarea care ramane in farfuriile clientilor?

| Vladikxq a răspuns (pentru Flavianadx):

O arunca la gunoi, uneori se intampla sa arunce si portii intregi, btw scuze ca am raspuns greu, abia acum am intrat sa pun o intrebare si ti-am vazut si intrebarea acum. happy

| Flavianadx explică (pentru Vladikxq):

Imi vine greu sa cred ca o arunca la gunoi, atata timp cat arata bine inca. Dar mersi de raspuns laughing