| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa fac firma (privatizare) pentru fiare vechi adica vreau sa imi deschid un centru de fiare vechi care sa colecteze si neferoase adica cupru, bronz, alumeniu... etc cat ma costa actele si ma ajuta cine se pricepe cu treburile aste-a va rog ajutati-ma macar cu un sfat ce si cum.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Du-te la Oficiul Registrului Comertului din judetul tau pentru rezervarea denumirii firmei, este primul pas pentru infiintarea unei firme. Aici afli tot ce este necesar, inclusiv costurile de infiintare, si iti pot face actele.

| Danyelaastr a răspuns:

Sfatul meu este sa accesezi un site de contabilitate. Ei sunt cei mai in masura sa iti raspunda la aceste intrebari si sa te si ajute. Am auzit de Plen Consult, o doamna contabila foarte buna.