| erfu a întrebat:

Cum pot sa-mi fac un sistem mai bun de incalzire renuntand la lemne sau gaze naturale. Mentionez ca sunt un fermier/taran din aceasta tara.

Răspuns Câştigător
| AngieT a răspuns:

Biogaz happy mai ales pentru faptul ca esti fermier/taran si banuiesc ca ai multe animale tongue

5 răspunsuri:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Nu stiu de ce suprafata de teren dispui dar studiaza asta: http://www.salciaenergetica.ro/. Poate fi folosita in loc de peleti pentru centrala. Daca nu ai spatiu pentru asa ceva, studiaza si asta: http://www.bestresult-iee.com/......nergy.pdf. Succes!

| carpediem a răspuns:

Mai sunt panourile cu u.v. Dar cred ca tot cu peleti rezolvi

Răspuns utilizator avertizat
| plasmatermica a răspuns:

Cea mai buna si ieftina solutie sunt plasmele termice.
Pentru mai multe detalii 0754488125 sau www.plasma-termica.ro
Mentionam ca in aceasta luna avem o reducere de 20% la toate modelele. Cu stima, Chiriac Bogdan

| erfu explică:

Eu m-a gandeam sa cultiv rapita si sa utilizez uleiul de rapita ca agent de incalzire. In Germania sunt de 15 ani astfel de sisteme(cazan + arzator), care fabrica apa calda. Apoi restul este clasic, adica montare de calorifere in casa si ferma.