| PoneiuNostruPoneiuVostru a întrebat:

Daca ai avea posibilitatea cum ai schimba lumea?
Dar Tara noastra?

doar un singur lucru, sa nu-mi scrieti romane aici
Eu- as gasi o energie neconsumabila pentru toata lumea= curent electric, incalzire termica, apa, net, gaze GRATIS
Pentru tara as face un sistem mai sever care sa pedepseasca coruptia cu moartea(cam urat dar de efect), dupa primele 100-200 de persoane moarte va spun eu ca se lasa

12 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Cum aș schimba lumea? Lumea nu poate fi schimbată, adaptează-te ideii.

| mgtow a răspuns:

Uite cum as face: locuri de munca pentru toti, studiile se vor face mai usoare si fiecare copil invata ce e necesar nu toate tampeniile, salarii mai bune, o viata mai usoara si bani pentru fiecare ca sa aiba si masina nu sa moara de foame, infidelitatea sa se pedepseasca cu inchisoare si as face buletinele mai mici tip permis de conducere cu chip ca asa sunt in tarile straine.

| Titanos a răspuns (pentru mgtow):

Unde era geniul nostru! Logic Locuri de munca masini buletine ca afara mancare peste tot, Lucruri care cad din cer.Zi sincer cate beri ai baut.

| CherryLove a răspuns:

Ai pus o intrebare care necesita scrierea unor romane avand in vedere degradarea sistemului la nivel national.
Totul porneste de sus, cel putin eu traiesc cu aceasta convingere. In vremurile trecute tara prospera pentru ca la conducere erau oameni capabili cu spirit justitiar si simt al dreptatii si corectitudinii. Atata timp cat in tara domneste prostia imoralitatea incultura toate setea nestavilita de imbogatire tara nu va progresa. As schimba multe dar nu am puterere si sustinerea sa fac acest lucru.

| mixxjim a răspuns:

Eu as pedepsi furatul ca in tarile arabe, cu taiatul mainii/mainilor in public si cu confiscarea a tot ce s-a furat, asa ar fi mai multi bani si resurse sa se rezolve multe probleme ale omenirii. si daca tot nu se lasa precum zici, in teapa laughing

Răspuns utilizator avertizat
| ThePathWalker a răspuns:

Ceed ca as ucide toti oamenii ce nu duc omenirea mai departe si nu o sa o duca niciodata si ar fi de ajuns.

| Vali2012 a răspuns:

La modul general, as imbunatati sistemul de sanatate si cel de educatie. Cred ca daca exista un sistem care duce la o societate cu adevarat sanatoasa si fizic si mental(ultima realizabila prin educatie), lucrurile ar sta mult mai bine. Din pacate tocmai aici stam cat se poate de rau. Parca cineva in aceste ministere este special platit pentru a gandi noi modalitati de a lovi in sanatate si educatie.

| myst a răspuns:

As scoate din circuit banii.Sub orice forma sunt folositi.Hartie, electronic etc. Urmareste The Zeitgeist Movement si o sa iti dai seama care este urmatorul nivel la care trebuie sa ajunga civilizatia umana. Momentan am ajuns intr-un punct in care valorile materiale si dorinta de imbogatire si-au pus amprenta asupra noastra incat am uitat sa visam la un viitor mai bun.

| Blackwood a răspuns:

Lumea nu prea as schimba'o. Poate doar mici modificari. Tara noastra? I'as da foc! happy

| mixxjim a răspuns (pentru Blackwood):

Nu fi asa de rau cu tara noastra, ca ea nu are nicio vina, stii vorba aia, tara e minunata, dar pacat ca-i locuita laughing presupun ca nu o sa ma crezi asa din senin, doar ca spun eu, dar tara asta e asa si pentru ca restul lumii e cum e, deci ar trebui schimbat peste tot. crezi ca ai nostri ar fi dar totul pe nimic strainilor si doar pe "furaciunea" daca nu ar fi avut cine sa cumpere si sa dea "furaciunea"? happy deeeeeci - si gunoiul din ochiul nostru, dar si parul din al altora, nimeni nu e "sfant"

| Blackwood a răspuns (pentru mixxjim):

Tot nu prea ma intereseaza. Raman la aceeasi idee. Sa'i dam foc da'o in masa!