| anonim_4396 a întrebat:

Cum puneți bani deoparte? Cat economisiti lunar?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

2000£ pe luna, ii las in contul bancar asa se strang lunar

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vreo 30% din salariu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum puneți bani deoparte? Nu mă ating de ei.
Cat economisiti lunar? Cât pot.

| Sofer a răspuns:

Avantajul ca inca stau cu familia. Reusesc sa pun deoparte lunar 1500 lei.

| Marbea a răspuns:

Cel mai bine e sa-ti faci un cont de economii la banca la care ai cardul de salariu, sa setezi suma pe care vrei sa o economisesti si atunci se va duce direct in contul de economii. Vezi la banca, eu am cardul la Transilvania si au aceasta optiune.
In lunile fara evenimente deosebite pun deoparte cam 1500-2000 lei, dar nu e valabil luna de luna.

| GrozzyGroaza a răspuns:

5000 4000 de euro pe luna

| DeeYa7 a răspuns:

Sincer, mie mi-a fost foarte greu sa-mi pun bani deoparte din cauza faptului ca fumam.
Iar cum ramaneam fara tigari, pac stricam din bani.
Eu cel putin, dintr-un salar de 2500 economisesc in jur de 7-8 sute de lei lunar. M-am lasat si de fumat cu timpul pentru ca imi faceau rau.
Am doar 22 de ani, dar nu sunt genul de persoana care sa iasa prin cluburi sau chestii, nu prea am pe ce sa stric banii. Decat strictul necesar.

| mgtow a răspuns (pentru DeeYa7):

La femei nu mergi macar 1 data pe luna?

| DeeYa7 a răspuns (pentru mgtow):

Sunt fata.

| mgtow a răspuns (pentru DeeYa7):

Stai in Brasov? Putem sa facem familie buna nu fumezi nu bei nu iesi la chef esti buna de nevasta. Am 28 - locuinta proprie si masina, tu lipsesti. Sant bun si.n pat am fizic atragator nu exagerat cu muschii.

| DeeYa7 a răspuns (pentru mgtow):

Nunu. Nu sunt din Brasov