| Ava1231 a întrebat:

Voi cum economisiti bani?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu am asa multi incit sa economisesc, nu i mi ajung de la o luna la cealalta ca toate sau scumpit asa ca nu am din ce sa strîng.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Spune ne tu cum economisesti? Acum ca ai si copil poti sa economisesti sau doar asa intrebi ca nu ai ce face.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Stau acasa.
Iau lucrari, fac bani. Fac curat in spatele garajului, adun fier vechi si il duc la remat.
Cand nu am ce face cu timpul meu, onorez 'ciubucuri' de taximetrie, taiat iarba sau ajut amici meseriasi (in alt domeniu).

| Sofer a răspuns:

Ii sparg pe bautură și femei. Am glumit laughing strâng luna de luna big grin

| oglindasultanului a răspuns:

Se economisesc destui, eu nu-i castig.

| Eireann a răspuns:

Nu prea are legatura cu "Dragoste si Sex" dar in fine.
Am 3 conturi - unul de economii mai serioase (bani pentru o casa, etc), inca unul in care fac economii pentru ceva anune (o vacanta, masina, electrocasnice, etc) si unul curent care merge pe cumparaturi. Recunosc ca sunt destul de cheltuitoare dar muncesc din greu pentru bani si vreau sa ma bucur de ei: imi plac parfumurile, pantofii, sa imi alint animalutele cu tot felul de jucarii si gustari, sa merg in vacante (Grecia e locul meu preferat), sunt intr-un scaun cu rotile deci am o tanti care ma ajuta la curatenie ca nu ma descurc, etc. Dar imi place sa iau produse de calitate care sa ma tina si sa profit de reduceri: de exemplu mi-am luat laptop de Black Friday si desi a fost destul de scump macar stiu ca in jur de 5 ani o sa duca tot ce am nevoie, la fel tableta. Am piese de mobilier cumparate second hand si reconditionate - vopsea, epoxy, schimbat manere, etc - arata foarte bine si unic.

| 1997onur a răspuns:

Nu îi dau pe dulciuri pe toți și ce mai de plătit chiria și facturi ce sa facă cu ei dacă nu-i suport oricum nu-i iau nimic după mine nu am de ce săi strâng nu am ce face cu ei dacă ii strâng.

| AIeXxX a răspuns:

Nu-i cheltui

| andreidmbm a răspuns:

Eu nu economisesc, am doar o rezerva de bani care mi-ar ajunge pe 3 luni. In rest, pentru mine, banul circula.