| ionel215 a întrebat:

Cum sa faci bani de acasa pe youtebe

Răspuns Câştigător
| Zdog a răspuns:

Buna, din experienta mea cu YouTube o sa-ti zic :).
Ca sa faci bani pe YouTube iti trebuie multe vizionari.
Ca sa faci multe vizionari incearca sa faci VideoBlog ( cel mai usor mod de a ajunge celebru, dar nu si apreciat. Daca o sa ai multi hateri atunci te vei face de ras pe net ).Cel mai usor si comod mod e sa filmez jocuri gen Minecraft, Lol, Hallo, Gta.
Ai grija sa nu ai lag in jocuri.
Acuma o sa-ti zic cum sa activezi "Generarea de bani "
Trebuie sa ai urmatoarele chestii :
-Contul tau trebuie sa fie inregula ( sa nu ai avertizari )
-Sa ai un card de credit ( ca sa poata sa-ti trimita banii )
-Sa iti securizezi contul cu un numar de telefon
Atentie pe YouTube nu e usoara!
Daca te-am ajutat da-mi funda :D
Acesta este canalul meu de YouTube
https://www.youtube.com/channel/UCqSJpP4sR1_TAqzqU_w13gg

2 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Cu filmulete personale.

| lucian69 a răspuns:

Salut, in primul rand ca sa devii un youtuber bun urmeaza pasii:
1) Fa-ti un canal pe youtube.
2) Puneti un avatar la poza.
3) Fa-ti abonati cat mai multi...
~Pentru a primi bani de la youtube trebuie sa ai abonati multi si sa fii ceva gen "popular", dar ai de munca la asta nu e asa greu sa devii un youtuber bun!~