| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa imi deschid o firma de hosting?

9 răspunsuri:
| videoblog a răspuns:

Sa iti faci firma, sa iei servere si sa te promovezi.

| ExpertHost a răspuns:

Te inregistrezi ca PF, PFA sau SRL si te apuci de treaba devil
No offence dar daca nu ai suficienti bani si cunostinte suficient de bune, o sa iti treaca pana in vara. Nu e greu sa iti iei macar un reseller pentru inceput dar va trebui sa il platesti pe 12 luni ca sa obtii o reducere si daca dupa 12 luni nu iti scoti macar banii... ai sa iti aduci aminte de vorbele mele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa cum spune si experthost, ai nevoie in primul rand de un PF, PFA sau SRL, sau chiar si o Intreprindere Individuala.
In al doilea rand ai nevoie de un pachet de reseller, nu renteaza sa iti faci propria locatie cu servere la inceput, si iti pot recomanda o firma de la care am luat si eu, si e foarte ok. www.greenhosting.ro! Suportul e Live, 24/7, nu am avut decat odata probleme, dar s-au rezolvat in 15 - 20 min. Preturile sunt foarte foarte bune, comparativ cu piata, si cu ce ofera.
De asemenea mai ai nevoie de un website securizat, servicii de live chat (conteaza foarte mult pentru vizitatori) si o metoda de plata (poti folosi Paypal si Transfer Bancar, daca nu vrei sa platesti, sau daca vrei EPayment). In rest, nu ai nevoie decat de timp, si eu iti urez multa bafta! P. S. Ca sa nu uit, reclama e foarte importanta (fa SEO cum trebuie, sa te gaseasca lumea).

| cosm1n_1835 a răspuns:

Cine ma ajuta sa populez un server de cs 1.6 id Kosmin1996

| bvlgarifm a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu experthost

| sfguysagf a răspuns:

Salut imi pot dechide server de samp cu ip dinamic?

| xBlueAssasinu a răspuns (pentru sfguysagf):

Nu, dar daca vrei iti deschid eu server SA:MP 4 luni 6 euro.
Si sloturi 500

| Radu_Moldovan_1999 a răspuns:

Igen with ExpertHost